Siatki metalowe jako ochrona przed zwierzętami

0
129
5/5 - (1 vote)

Zarówno ptaki, jak i mniejsze gryzonie to zwierzęta, które potrafią wyrządzić wiele szkód na posesji. Szczególne zagrożenie stanowią zimą, gdy chcąc uchronić się przed chłodem, próbują osiedlić się w kanałach wentylacyjnych, kominach czy też na poddaszu i w piwnicach budynku. Założenie przez nich gniazda w tych miejscach nie tylko naraża mieszkańców styczność ze szkodliwymi dla człowieka odchodami, ale także na poważne uszkodzenia elewacji czy zatkanie przewodów kominowych. Skutecznym rozwiązaniem problemu zagnieżdżania się niechcianych lokatorów jest montaż siatek metalowych w otworach elewacyjnych i wentylacyjnych. Podpowiadamy, jakie siatki sprawdzą się najlepiej w roli zabezpieczenia przed ptakami i gryzoniami!

Siatki przeciw ptakom – czym kierować się przy wyborze?

Wybierając siatkę przeciw ptakom, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na materiał, z którego została wykonana (https://siatkitkane.com.pl/siatki-przeciw-ptakom). Ze względu na stałą ekspozycję na warunki atmosferyczne, powinna być wytrzymała i odporna na działanie deszczu, śniegu czy też zmiennych temperatur oraz na korozję. Dobrym pomysłem będzie zakup modelu wykonanego ze stali nierdzewnej. W miejscach nieco mniej narażonych na wpływ czynników atmosferycznych można natomiast zamontować siatkę ze stali ocynkowanej, która dzięki warstwie ocynku posiada właściwości antykorozyjne. Duże znaczenie ma również wielkość oczek oraz sam sposób jej produkcji. Najlepiej sprawdzą się siatki zgrzewane lub tkane z oczkiem o szerokości do mniej więcej 30 mm.

Jakie wybrać siatki przeciw gryzoniom?

Podobnie jak w przypadku siatek przeciw ptakom, przy wyborze siatek przeciw gryzoniom należy wziąć pod uwagę rozmiar jej oczek, materiał wykonania oraz metodę produkcji. W roli zabezpieczenia przed myszami, kunami czy szczurami świetnie poradzą sobie siatki zgrzewane oraz cięto-ciągnione, a także niektóre modele tkane, które zamówisz na stronie https://siatkitkane.com.pl/. Powstały z wysokiej jakości stali nierdzewnej bądź ocynkowanej, dzięki czemu cechują się wysoką wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne, w tym przegryzienie. W sklepie Arpem Steel dostępne są zarówno siatki o większym rozmiarze oczek, które zabezpieczą posesję przed kunami, jak i te o mniejszej wielkości oczek, które skutecznie uniemożliwiają dostanie się do wnętrza również myszom i szczurom.

Przeczytaj także:  Internet Radiowy AirMax: Rewolucja Cyfrowa w Wrocławiu Pawłowicach

Siatki metalowe jako ochrona zwierząt hodowlanych

Warto zaznaczyć, że siatki metalowe mogą posłużyć nie tylko do zabezpieczenia posesji przed ptakami czy kunami, ale także do ochrony zwierząt hodowlanych przed innymi zwierzętami (https://siatkitkane.com.pl/siatki-hodowlane). Za pomocą siatek hodowlanych zbudujesz wytrzymałą klatkę dla ptaków, królików i innych gryzoni, która zapobiegnie ich ucieczce, a jednocześnie uniemożliwi dostanie się drapieżnikom do jej wnętrza. Pamiętaj jednak, by dopasować wielkość oczek siatki do hodowanego gatunku. Zbyt mała utrudni zwierzętom obserwację otoczenia, natomiast zbyt duża nie spełni swojej funkcji zabezpieczającej.