Brodnica 31.01-1.02.2015

Międzynarodowa Wystawa Drobnego Inwentarza - Brodnica 2015

Kury, bażanty, pawie - ptaki z całego świata swoje wdzięki prezentowały w Brodnicy. Po raz czwarty do miasta zjechali hodowcy zwierząt ozdobnych. Międzynarodowa Wystawa Drobnego Inwentarza z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

-Mamy tutaj około 50 przeróżnych ras, od tych najmniejszych, które ważą 30 dag, po te największe, kilogramowe. Są przepiękne kaczki, gęsi sewastopolskie, króliki od malutki miniaturowych, które możemy przytulać i traktować jak maskotki, po wielkie olbrzymy do 10 kilogramów - mówi Anna Roszewska, wiceprezes Bydgoskiego Stowarzyszenia Hodowców Gołębi Rasowych i Drobnego Inwentarza.

W hali Zespołu Szkół nr 1 zaprezentowano łącznie 50 ras zwierząt, to również kury, pawie i bażanty. Zwierzęta do Brodnicy przywieziono m.in. z Polski, Niemiec, ale też Ukrainy oraz Arabii Saudyjskiej. Wszystkie zachwycają swoim urokiem - szczególnie jury, które nagrodziło najpiękniejsze okazy. Specjaliści oceniali wygląd, budowę, wielkość zwierząt biorąc pod uwagę idealne książkowe wzorce.

Brodnicka wystawa jest jedną z największych w Polsce, podczas których prezentowane są zwierzęta ozdobne.

 

2-jpg.jpg
3-JPG.jpg
4-JPG.jpg
5-JPG.jpg
6-JPG.jpg
7-JPG.jpg
8-JPG.jpg
9-JPG.jpg
10.jpg
11.jpg
12.jpg
13.jpg
14.jpg
15.jpg
16.jpg